آموزش رفتاری در تهران

آموزش رفتاری در تهران

تربیت سگ

تربیت سگ یکی از مهم ترین مقوله هایی است که باید به آن پرداخت. داشتن یک سگ به عنوان حیوان خانگی میتواند شادی بسیاری برای خانوده به ارمغان آورد. اما درصورتیکه سگ شما مشکلات قابل توجه رفتاری داشته باشد، علاوه بر اینکه این شادی را هیچوقت با خیال راحت تجربه نخواهید کرد، بلکه ممکن است این عادات غلط رفتاری سگ منجر به عواقب بدی نظیر شرم از رفتارهای مخرب برای شما و بدتر از آن اقدام کردن به واگذاری حیوان شود.

هنگامی که شما به درستی افدام به تربیت سگ خود می کنید ، مهارت های لازم را برای زندگی مسالمت آمیز در بین انسان ها و سایر حیوانات را به او می دهید. شاید فکر کنید سگ های خانگی در مقایسه با سگهایی که در طبیعت هستند، زندگی راحت تری دارند. اما زندگی در یک خانه انسانی به سگ شما فشار می آورد که باید خود را با آن وفق دهد و قوانین پیچیده ای را رعایت کند.

شما به عنوان سرپرست سگ مسئولیت دارید که از تربیت سگ خود اطمینان حاصل کنید. شاید برخی از صاحبان سگها تصور کنند که این اصول اولیه تربیت سگها شامل دستوراتی نظیر دست دادن و .. می باشد. ولی به لحاظ کاربردی این اصول اولیه تربیت سگ شامل عدم پرخاشگری سگ، عدم آلفا بودن نسبت به سرپرست، آموزش جای دستشویی سگ، عدم پارس بی موقع و زیاد سگ، آموزش تنها ماندن در خانه بدون استرس و خرابکاری برای مدت کوتاه، آموزش عدم پریدن کنترل نشده هنگام ورود افراد به خانه، آموزش تعامل درست با سگهای دیگر و چند مورد ضروری دیگر می باشد. درست است که بهترین و موثرترین زمان برای آموزش سگ، چند ماهگی سگ می باشد ولی آموزش سگ در هر سنی حتی پیری حیوان امکان پذیر بوده و بهتر از هرگز آموزش ندیدن است.

علت ریزش موی سگ + راه های درمان قطعی ریزش موی سگ را اینجا بخوانید


در بهترین حالت پیشنهاد ما این است که از افراد متخصص در زمینه تربیت سگ برای آموزش دادن به سگ خود بهره بگیرید. لازم به ذکر است درصورتیکه میخواهید حیوان را به مربی تربیت سگ و بدون حضور خود بسپارید حتما از صلاحیت این افراد اطمینان کامل حاصل کنید تا سگ شما از روشهای غلط تربیت سگ، آسیب های جدی روحی نبیند.

در ادامه به چند دلیل عمده و مهم در ضرورت تربیت سگ می پردازیم.


جلوگیری از درگیری با سایر حیوانات خانگی و غیرخانگی

درگیری سگ شما با حیوانات دیگر میتواند به آسیب جدی به یکی یا هردوی آنها منجر شود. در واقعیت و با توجه به رواج هرچه بیشتر نگهداری از انواع حیوانات خانگی بین خانواده ها در ایران و جهان، اینکه بتوانید در تمام طول مدت زندگی سگ خود، از رویارویی حیوان با سایر حیوانات جلوگیری کنید، یا غیرممکن است و یا به منزوی شدن شما و حیوان می انجامد. همچنین سگهایی که در ارتباط با سایر سگها دچار مشکل میشوند از لذت بازی کردن با همنوع خود محروم بوده و درصورتیکه مجبور به تحمل سگ دیگری باشند در تمام مدت تحت استرس و اضطراب شدیدی خواهند بود.

علاوه بر این، سگهای خانگی که طبق غریزه خود همچنان عادت به دنبال کردن حیوانات به خصوص گربه ها در محیط خارج از خانه دارند، در معرض خطرهای بسیاری نظیر تصادف، گم شدن، دزدیده شدن و مجروح شدن ناحیه صورت و به خصوص چشم توسط گربه ای که به جای فرار، اقدام به دفاع میکند، قرار می گیرند.


نژاد سگ های خانگی یا همدم انسان را بهتر بشناسید

درک بهتر و عمیق تر سرپرست سگ نسبت به حیوان

آموزش سگ بسیار فراتر از نام آن می باشد. درصورت آموزش صحیح سگ شما اطلاعات و درک بسیار بهتری نسبت به سگ خود، نیازهای سگ و روشهای ارتباطی او با خود پیدا خواهید کرد. وقتی صحبت از تربیت و آموزش سگ می شود، اطلاعات و روشهای منسوخ زیادی وجود دارند که بسیاری از مردم ناخواسته با به کار بردن این روشهای نادرست و منسوخ آموزش سگ، آسیب زیادی به حیوان خانگی خود می زنند. وقتی سراغ تربیت سگ می روید حتماً در به روز بودن و درست بودن توصیه هایی که دریافت می کنید مطمئن شوید.


آموزش تنها ماندن سگ در خانه

یکی از بزرگترین چالش های صاجبان حیوانات خانگی به خصوص در ایران و باتوجه به عدم پذیرش حیوانات خانگی در اغلب مکانهای عمومی و حتی در خانه بسیاری از اطرافیان فرد، تنها گذاشتن سگ در خانه می باشد. درصورتیکه سگ شما به درستی آموزش تنها در خانه ماندن را ندیده باشد ممکن است برای ساعتهای طولانی پارس کرده، به در ناخن کشیده یا زوزه بکشد، وسایل خانه را تخریب کند، در جای نامناسب دستشویی کند و ...

تنها یکی از اتفاقات بالا برای اینکه سرپرست حیوان قادر به تنها گذاشتن سگ در خانه نباشد، کافیست! این رفتارها ناشی از لجبازی سگ شما نیست بلکه نشان دهنده اضطراب جدایی بسیار بالای حیوان است که او را چندین برابر شما عذاب می دهد. درحالیکه با آموزشی بسیار کوتاه و اصولی میتوان اضطراب حیوان را از بین برده و برای تمام مدت عمر حیوان این چالش را برای سگ و صاحب سگ رفع کرد.

مراکز اصلاح و شستشوی حیوانات را در این صفحه پیدا کنید

افسردگی در سگ ها

تربیت سگ اگر به درستی انجام نشود، در دراز مدت به حیوان آسیب زیادی وارد خواهد شد. سگهای آموزش دیده می توانند به خوبی با انسان ها و سایر حیوانات خانگی همزیستی داشته باشند و به طور کلی درصورتیکه مورد آموزش اصولی سگ و آموزش بدون ایجاد استرس برای حیوان قرار گیرند، در طول زندگی بسیار آرامتر و ریلکس تر خواهند بود.

از طرف دیگر ، اگر سگ شما به درستی تربیت نشده باشد، می تواند پرخاشگر و ترسناک باشد. اگر سگ شما علائم افسردگی سگ ها را از خود نشان می دهد، می توانید با روشهای تربیت سگ در ایجاد احساس امنیت بیشتر به آنها کمک کنید. رفع صحیح و اصولی رفتارهای اشتباه سگ باعث ایجاد سرخوردگی و استیصال صاحب حیوان و واگذاری یا فروش حیوان خواهد شد که یکی از بدترین اتفاقات برای سگ خانگی محسوب می شود. علا.ه بر اینکه هرچه سگ شما رفتارهای مخرب و بد بیشتری داشته باشد احتمال واگذاری موفق حیوان بسیار کمتر خواهد بود. بنابراین حتی اگر می خواهید سگ خود را واگذار کنید، حتماً پیش از واگذاری اقدام به تربیت و آموزش سگ نمایید.

 


تربیت سگ به بالا رفتن امنیت او کمک می کند

خلاصه بگوییم، سگی که به دستورات گوش نمی دهد در خطر است. جهان مملو از خطراتی است که سگها لزوماً متوجه آن نیستند. به عنوان مثال، یک سگ نمی داند جاده چیست. اگر سگ شما به دستورات گوش نمی دهد، می تواند به جاده دویده و با ماشین برخورد کند.

هنگامی که یک سگ به خوبی آموزش دیده است، از اکثر خطرات در امان است، زیرا می توان از آنها جلوگیری کرد. تمرین خوب این است که به سگ خود یاد دهید قبل از عبور از جاده بنشیند و منتظر بماند. وقتی این رفتار در سگ شما نهادینه شود، حتی اگر از شما جدا شوند ، این کار را انجام می دهند. به عنوان یک مثال دیگر، سگی که آموزش دیده که از غریبه ها غذا نگیرن، برای همیشه از خطر مسموم شدن در امان است.


کلیه حقوق این وبسایت محفوظ می باشد 1399-1400