پانسیون حیوانات در تهران

پانسیون حیوانات در تهران

پانسیون سگ و پانسیون گربه

پانسیون حیوانات خانگی قطعاً یکی از اصلی ترین چالشهای نگهداری از حیوانات خانگی برای هر فرد یا خانواده، می باشد. میدانیم که به عنوان صاحب یک حیوانات خانگی معمولاً تمایل دارید هرجا که هستند سگ یا گربه خود را هم همراه خود ببرید ما هم مثل شما اگر لحظه ای از حیوانمان دور شویم نگرانش هستیم . ولی این کار همیشه امکان پذیر نیست. پیدا کردن جایی امن و آرام برای به امانت گذاشتن حیوان خانگی در هنگام سفرهای کوتاه یکی از مهمترین نکاتی است که صاحبان سگ و گربه خانگی باید به آن فکر کنند.

به طور کلی، پانسیون حیوانات خانگی به دلایل مختلفی به وجود آمده است تا به نوعی از حیوان شما در زمانی که شما نیستید نگهداری کند، که در ادامه به ذکر اصلی ترین آنها می پردازیم:

به سفر رفتن سرپرست حیوان خانگی برای مدتی محدود

رفتن به منزل کسانیکه به دلایل مختلف پذیرای حیوان خانگی شما نیستند.

نیاز حیوان به رسیدگی درمانی در مدتی معین که انجام آن از عهده سرپرست حیوان در خانه خارج است. البته به این مورد معمولا بستری حیوانات خانگی گفته می شود.پانسیون سگ و  پانسیون گربه در محیط های غریبه می تواند استرس زیادی به حیوان وارد کند. شاید یکی از بهترین راهها هنگام سفر پانسیون حیوان خانگی نزد یکی از اعضای خانواده شما باشد که حیوان خانگی شما با او و محیط زندگی او پیش از این هم آشناست و رفتار دوستانه ای با او دارد. این آشنایی سبب می شود که حیوان از دوری شما ناراحتی و استرس کمتری تجربه کند. حتی شاید دوست شما قبول کند در مدت عدم حضور شما در منزل شما و کنار سگ یا گربه شما اقامت کند که مسلماً این بهترین حالت برای روحیه حیوان خانگی شماست.

درباره آموزش رفتاری یا همان تربیت حیوانات خانگی چه میدانید؟ اینجا بخوانید

در صورتیکه به چنین فردی برای نگهداری موقت از سگ و گربه خود دسترسی ندارید، بهترین گزینه پانسیون سگ و پانسیون گربه در مکانهایی که به این منظور ساخته و مدیریت می شوند باشد. استاندارد بودن محل پانسیون سگ و گربه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه به ذکر برخی از آنها می پردازیم:

درصورتیکه سگ یا گربه شما روحیه اجتماعی و دوستانه ای با سایر سگ ها و گربه ها ندارد، باید بررسی کنید که آیا پانسیون حیوانات خانگی که انتخاب کردید میتواند مکان خصوصی و جداگانه ای به حیوان شما اختصاص دهد؟ این موضوع برای سلامت روان سگ و گربه شما در طول مدت پانسیون حیوان خانگی بسیار حائز اهمیت است.آیا در پانسیون سگ و گربه مدنظر شما، مکانی با فضای بزرگتر جهت گشت زدن و تفریح محدود حیوان مهیا شده است؟ حیوانات در صورت زندانی شدن در محیط های کوچک به مدت طولانی بسیار آسیب می بینند و استرس بسیار بالایی را متحمل می شوند. شرایط محل پانسیون سگ و پانسیون گربه باید به نحوی باشد که حداقل در زمان مشخص و قابل توجهی در روز امکان راه رفتن و بازی و استراحت در فضای بزرگی که به این کار اختصاص داده شده است را داشته باشند.

آیا بهداشت پانسیون حیوانات خانگی به درستی رعایت می شود؟


آیا به شناسنامه بهداشتی حیواناتی که می پذیرند توجه دارند؟

آیا قبول می کنند که غذای مورد نظر شما را برای حیوان خانگی شما درنظر بگیرند؟ برخی از حیوانات خانگی تمایلی به خوردن غذای خشک ندارند و از خوردن آن امتناع میکنند یا غذای خاصی برای وضعیت سلامتی خاص حیوان شما مضر است.

آیا روز قبل از بردن حیوان به پانسیون حیوانات خانگی، از محل بازدید کرده و استانداردهای آن را بررسی کرده اید؟

پانسیون سگ و گربه شما امکان دیدن حیوانات خانگی توسط دوربین از راه دور را برای شما مهیا کرده اند؟

آیا درنظر دارند که سگهایی با جثه های متفاوت یا رفتارهای متضاد را در یک محل قرار ندهند؟

آیا سگها و گربه ها در محلهای مجاور نگهداری نمیشوند؟ حضور تنها یک سگ در محلی مجاور و اطلاع از حضور او، می تواند یه کلی روان گربه حساس شما را که با سگها دوست نیست، به هم بریزد.

 


پانسیون خانگی سگ و پانسیون خانگی گربه نیز یکی دیگر از گزینه هاییست که برخی از افراد تمایل به سپردن حیوان خانگی خود در زمان مسافرت دارند. در این نوع از پانسیون، افرادی که امکان نگهداری موقت از یک یا چند سگ یا گربه را در منزل خود دارند، اعلام آمادگی کرده و حیوان خانگی شما را در مدتی محدود سرپرستی می کنند. تمامی استانداردهای مربوط به پانسیون گربه و سگ که در بالا ذکر شد، برای پانسیون خانگی سگ و پانسیون خانگی گربه نیز صدق می کند.

اگر حیوان خانگی شما به هر دلیل به جراحی نیاز دارد، قبل از هر اقدامی حتما این مطلب را مطالعه کنید

همواره درنظر داشته باشید که حیوانات خانگی شما از دور شدن از شما بیزارند و حتماً در مدت عدم حضور شما تحت استرس قرار می گیرند. تا جایی که امکان دارد از تنها گذاشتن حیوان خانگی خود در محلی که نمیشناسد اجتناب کنید. ولی در صورت اجبار حتماً به نکات ذکر شده و سایر نکاتی که به نظر خودتان برای حیوان خانگی شما طی زمان پانسیون مهم است، توجه کافی نمایید. اگر ساکن غرب تهران هستید و به دنبال یک پانسیون خوب برای هاپوی دلبند خود هستید بهتره بر روی این لینک کلیک کنید : " پانسیون سگ در غرب تهران 

 


کلیه حقوق این وبسایت محفوظ می باشد 1399-1400