پت شاپ در تهران

پت شاپ در تهران

وقتی تصمیم به نگهداری از هرنوع حیوان خانگی میگیرید، مسلماً یکی از اولین مسائلی که به آن می اندیشید این است که نیازهای آن حیوان چیست و چگونه و از کجا قابل تهیه است.

پت شاپ همانگونه که از نام آن پیداست، فروشگاهیست که به ارائه ملزومات نگهداری و تغذیه حیوانات خانگی می پردازد. با توجه به اینکه سگ و گربه و پس از آن پرندگان، اصلی ترین حیوانات خانگی محسوب می شوند، معمولا اصلی ترین محصول قابل ارائه در پت شاپ ها، غذای سگ، غذای گربه و تشویقی سگ و گربه و غذای پرندگان است. غذای سگ و گربه به دو صورت غذای خشک سگ، غذای خشک گربه و غذای تر (کنسرو سگ، کنسرو گربه و سوپهای آماده سگ و گربه) وجود دارند. غذای سگ و غذای گربه قابل ارائه در پت شاپ، با توجه به سن حیوان، اندازه سگ، نژاد حیوان، طعم غذای گربه و سگ و همینطور شرکتهای سازنده غذای سگ و گربه، از تنوع زیادی برخوردارند. همچنین برخی از سازندگان غذای خشک سگ و گربه، به صورت تخصصی ، غذاهای درمانی برای حیوانات مبتلا به دیابت ، مشکلات کبدی ، مشکلات کلیوی ، حیوانات دارای آلرژی و ... تولید می کنند. شما باید هنگام خرید غذای سگ و غذای گربه، به اطلاعات روی بسته بندی دقت کرده و با مشاوره دامپزشک حیوان خود ، غذای مناسب سگ و گربه خود را انتخاب کنید. غذای خشک گربه ، حتی برای گربه هایی که داخل خانه زندگی می کنند و گربه هایی که به محیط بیرون دسترسی دارند، فرمول متفاوتی به لحاظ کالری دارند. هنگام خرید غذای سگ و گربه و تشویقی گربه و سگ از پت شاپ ها، حتماً به تاریخ انقضای روی بسته بندی دقت کرده و از خرید غذا و تشویقی از برندهای شناخته نشده و نامعتبر خارجی و همپنین غذای باز که از تاریخ انقضای آن مطمئن نیستید اجتناب کنید. همچنین از اهمیت غذای تازه خانگی در برنامه غذایی حیوانات خانگی خود غافل نشوید.

غذای خشک سگ و گربه، تاریخ انقضای بالا و مصرف ساده ای دارند. ولی چند نکته در رابطه با آنها حائز اهمیت فراوان است. غذای خشک گربه و سگ به این دلیل که حاوی رطوبت نیستند، به محض خورده شدن ، آب زیادی جذب کرده و به شدت حیوان را تشنه می کنند. لذا باید همیشه آب سالم و تازه بخصوص بلافاصله بعد از مصرف غذای خشک در اختیار حیوان قرار داشته باشد. این موضوع در مورد غذارسانی به حیواناتی که در شهر یا طبیعت زندگی می کنند از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. از دادن غذای خشک به حیوانات شهری به خصوص در فصل تابستان پرهیز کنید. مگر اینکه در کنار غذای خشک گربه و سگ ، حتماً ظرف حاوی آب کافی گذاشته باشید.

پت شاپ ها همچنین ارائه کننده سایر ملزومات نگهداری از حیوانات خانگی مانند انواع قلاده، جای خواب سگ و گربه ، باکس حمل سگ و گربه و پرندگان ، محصولات بهداشتی نظیر شامپوی سگ و گربه، ناخن گیر، شیر خشک مخصوص گربه و سگ، داروهای متداول، مکمل های غذایی سگ و گربه ، وسایل بازی حیوانات خانگی ، غذای پرندگان و جوندگان خانگی و ... می باشند. برخی از پت شاپ ها وسایل و غذای موردنیاز حیوانات اگزوتیک نیز ارائه می کنند.

پت شاپ در اکثر موارد، قسمتی از یک کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی می باشد ولی در برخی موارد به صورت مستقل و بدون ارائه خدمات درمانی و پزشکی، تنها به ارائه ملزومات نگهداری از حیوانات خانگی مانند غذای سگ و غذای گربه می پردازد. باعث خوشحالیست که در حال حاضر اغلب محصولات خوراکی حیوانات خانگی مانند غذای خشک سگ و غذای خشک گربه و نیز سایر وسایل مورد نیاز حیوانات خانگی که در پت شاپهای کشور ارائه می شوند، محصولات با کیفیت تولید داخل می باشند. 


کلیه حقوق این وبسایت محفوظ می باشد 1399-1400